Świadome odżywianie

Wiele nacji społecznych ma świadomość korzyści jakie płyną ze spożywania nierafinowanej, ekologicznej , niemodyfikowanej genetycznie żywności a jednak bardzo rzadko ją kupuje. Wynika to z faktu że wielu ludzi ceni sobie wygodę nawet jeżeli ich majętność pozwala aby korzystali z najdroższych dóbr konsumpcyjnych, które wyprodukowano na świecie.

Rodzi się więc pytanie, dlaczego posiadając tak dużą wiedzę o ludzkim organizmie, nadal w większości przypadków bardziej koncentrujemy się na rzeczach materialnych wypełniających nasze życie niż na zdrowym odżywianiu ?

Zapewne wynika to z faktu że rzadko kiedy uświadamiamy sobie tak naprawdę co robimy. A jeżeli nasze zdrowie nie przejawia jakichkolwiek oznak choroby to trudno jest zmienić dotychczasowe wygodne upodobania.

Również nasza świadomość duchowa jest dalece odłączona od naszych codziennych zobowiązań. Częściej skupiamy się na walorach życia materialnego niż na jego sferze duchowej.

Znane powiedzenie Alberta Einsteina mówi nam, że nie rozwiążemy łatwo trudnego problemu, pozostając na jego poziomie climatemediapartnership.org pozyczki chwilowki.

W tych słowa zawiera się mądrość, według której aby poznać głębiej swoje dotychczasowe zachowania powinniśmy poświęcać więcej czasu na własne przemyślenia. Zastanowić się spokojnie nad tym co w naszym życiu jest najważniejsze i następnie spróbować zmieniać swoje przyzwyczajenia.