Loteria między genami

Przy przenoszeniu genotypu sam proces nie jest dokładnie kontrolowany. Skutkuje to bardzo często zaburzeniem sekwencji DNA w organizmach. Nikt nie zwraca uwagi na to że nowe geny są w stanie zmienić chemię nowo powstałych komórek jak i również przyczynić się do rozrostu toksyn oraz alergenów. Alergenów z którymi ludzkość nie miała nigdy wcześniej do czynienia.

Biotechnologia zapewnia że nowo powstałe gatunki zmniejszają uzależnienie od trujących oparów a także umożliwiają rozwiązanie problemu głodu w najbiedniejszych krajach.

wmgmo

– MAPA PRZEDSTAWIAJĄCA KRAJE KORZYSTAJĄCE Z UPRAWY I SPRZEDAŻY GENETYCZNIE MODYFIKOWANEJ ŻYWNOŚCI –

             Prawda jest taka, że genetycznie zmodyfikowana żywność jest tak zmieniona przez firmy biotechnologiczne, aby były odporne na produkowane przez te same koncerny środki chemiczne które pozbywają się dokładnie wszystkiego oprócz nowo powstałych roślin.

W ten sposób koncerny tworzą rynek zbytu dla wytworzonych przez samych siebie produktów. Przedstawiciele krajów Trzeciego Świata zaprotestowali przeciw inżynierii genetycznej publikując komunikat, że technologie genetyczne nie są w stanie wytworzyć żywności jakiej potrzebują. Twierdzą, że nowoczesna technologia może zagrozić różnorodności biologicznej, wiedzę i tradycyjne systemy rolnictwa. Tym samym mogą osłabić zdolność tych grup społecznych do samodzielnego wyżywienia się.

Główny rzecznik regionu Etiopii przyznał, że biotechnologia http://wszystkiechwilowki.pl ranking internetowych chwilówek nie jest ani przyjazną, ani bezpieczną środowisku ani też ekonomicznie korzystną alternatywą dla tradycyjnego sposobu uprawy.

Modyfikowanie genetyczne żywności, może być narażone na przenoszenie do nasion genów pochodzących z różnych gatunków (zwierząt, ryb, owadów, bakterii, wirusów) co ma poprawić wzrost plonów. W tym przypadku wegetarianie mają również swoje obiekcje gdyż żadne z nich nie ma zamiaru spożywać zwierzęcego materiału genetycznego który po modyfikacji jest do znalezienia w owocach i warzywach.

Literatura o modyfikowaniu genetycznym żywności twierdzi, że w produkcji GMO wykorzystywane są jedynie skuteczniejsze sposoby rozmnażania roślin. Jednak  że prawdą jest, że przy rozmnażaniu roślin nigdy nie włączano do roślin genów zwierzęcych.